کاشت مو کف سر

با ما باشید تا در مورد کاشت مو کف سر ، بیشتر بدانید.
کاشت مو روش های گوناگونی دارد و ما در کلینیک تخصصی بیرانوند این هدف را دنبال میکنیم که در گام اول مشتریانمان به آن چه در ذهنشان از زیباییشان تصور داشتند برسند و در گام دوم با کسب رضایت آنها برند محبوب کلینیک بیرانوند را به دوستان و آشنایان معرفی نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر شما متوانید با شماره تلفن 09120086192 تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان ما در مورد کاشت مو کف سر مشاوره رایگان دریافت نمایید.
اکنون به چند سوال پر تکرار که احتمالا در ذهنتان هست پاسخ میدهیم:
چگونه می توانم بعد از کاشت مو سرم را پنهان کنم؟
برای محافظت و همچنین جلوگیری از خطر آسیب به پیوند مو، استفاده از کلاه گشاد (مانند کلاه ماهیگیر) یا کلاه سبک و گشاد توصیه می شود. از هر نوع لباس سر تنگ مانند کلاه توپی یا بند بپرهیزید. پزشک به شما در تعیین نوع ایده آل کلاه کمک می کند

آیا پس از کاشت مو مجدداً موهای شما از دست خواهد رفت؟
ریزش گرافت های مو بعد از کاشت مو بین 1 تا 5 هفته پس از کاشت مو قابل مشاهده است. با این حال، چند ماه پس از عمل، بیماران اغلب از ریزش مداوم مو نگران هستند. آنها می توانند مطمئن باشند که موهای جدید در نهایت دوباره رشد خواهند کرد.

آیا می توانم بعد از کاشت مو سر کار بروم؟
به طور ایده آل 10-14 روز بعد از جراحی مرخصی بگیرید. در صورت امکان از خانه کار کنید، حتی اگر فقط چند روز در هفته باشد. در صورت لزوم از کلاه برای محافظت از پیوند مو استفاده کنید. سعی کنید در چند هفته اول هیچ جلسه بزرگی را رزرو نکنید.

فهرست مطالب
کاشت مو وسط سر چگونه انجام می شود؟
ناحیه وسط سر، جایی است که به طور معمول تحت تاثیر ریزش مو یا همان آلوپسی آندروژنیک در مردان قرار می گیرد.

به همین دلیل، افراد زیادی هستند که به دنبال کاشت مو در این ناحیه هستند.

در واقع بین متقاضیان کاشت مو یکی از رایج ترین پرسش ها همین است که آیا می شود در این ناحیه مو کاشت و طاسی آن را برطرف کرد؟ دلیل آن این است که طاسی در آن ناحیه برای بسیاری نشانه ی پیری است و همین امر می تواند ناخوشایند و آزار دهنده باشد.

در این مطلب بررسی می کنیم که ریزش مو در ناحیه ی وسط سر چرا اتفاق می افتد و آیا می شود با کاشت و پیوند مو آن را برطرف کرد و دوباره شاهد رشد مو های طبیعی در وسط سر باشیم؟ اگر چه به نظر رفع طاسی در این ناحیه ساده می آید، اما مسائلی هست که باید برای کاشت در این قسمت از سر در نظر گرفته شود.

اگر چه برای بسیاری از افراد ریزش مو در ناحیه ی وسط سر آزار دهنده است، اما خوب است بدانیم که این ناحیه از سر از نظر زیبایی کمتر از دیگر نواحی سر اهمیت دارد.

چرا که اگر ناحیه ی وسط سر را با ناحیه ی جلویی پوست سر و خط رویش مو ها مقایسه کنیم، متوجه می شویم که ریزش مو در وسط سر نسبت به قسمت های جلویی سر بسیار کمتر دیده می شود و حتی ممکن است اطرافیان شما تا مدت ها متوجه آن نشوند.

 دلیل آن این است که تاج سر در قسمت پشتی سر و در مرتفع ترین قسمت سر شما قرار دارد.

این یعنی در برخورد های عادی روزمره با دیگر افراد،‌به ندرت پیش می آید که در موقعیتی قرار بگیرید که ریزش مو در وسط سر شما مشخص شود.

اما اگر ریزش در ناحیه ی جلویی سر اتفاق بیفتد این گونه نیست و حتی می شود گفت اولین چیزی که اطرافیان شما در چهره ی شما می بینند، همین ریزش مو در ناحیه ی جلوی سر است.

بنابراین با توجه به توضیحاتی که داده شد، کاشت مو در ناحیه ی جلویی سر و به طور کلی در نواحی از سر که بیشتر در دید هستند، نسبت به کاشت در وسط سر اولویت دارد.

در ادامه دلیل این اولویت را توضیح می دهیم.

پوست سر در ناحیه ی وسط فرقی با دیگر نواحی ندارد و همان طور که در قسمت های جلویی سر پیوند مو انجام می شود،‌ در قسمت وسط  هم می شود مو کاشت؛ اما همانطور که اشاره شد، بحث اولویت و ضرورت پیوند مو در قسمت های مختلف پوست سر است.

دلیل این اولویت بندی در کاشت مو این است که برای کاشت و پیوند مو ها به شکل طبیعی، باید مو ها و فولیکول های آن از قسمت پشت و دور سر برداشت شوند.

چرا که فولیکول ها در این نواحی از سر در برابر ریزش مقاوم هستند و وقتی روی سر کاشته شوند دیگر دچار ریزش نمی شوند و همین موضوع باعث می شود به یک منبع عالی برای کاشت و پیوند مو تبدیل شوند.

به همان دلیل به مو های این قسمت از سر بانک مو یا ناحیه ی اهدا کننده گفته می شود.

اما این بانک مو یک منبع بی نهایت نیست و محدودیت دارد؛ یعنی برای هر شخص تا یک مقدار مشخصی می شود از این بانک برداشت کرد و در نواحی که دچار ریزش و طاسی شده اند مو کاشت.

همچنین از آن جایی که برای کاشت طبیعی مو ها نمی شود از مو های یک فرد دیگر استفاده کرد (چرا که پوست سر مو های غریبه را پس می زند)، باید از بانک مو به بهترین و اقتصادی ترین شکل ممکن استفاده شود.

به همین دلیل است که پزشکان آن قسمت هایی از سر که بیشتر در معرض دید هستند را برای کاشت مو در اولویت قرار می دهند و اگر بانک مو هنوز ظرفیت داشت، در قسمت وسط سر هم کاشت انجام می شود.

آیا کاشت مو در یک جلسه ممکن است؟ این که در یک جلسه تا چه حد می توان با کاشت مو نواحی که دچار ریزش شده اند را پوشش داد، بستگی به سه عامل مهم دارد.

اول آن که الگوی ریزش مو به چه شکل است و وسعت نواحی که مو ها دچار ریزش و یا طاسی شده اند چقدر است.

عامل تاثیرگذار دوم نیز تراکم و ظرفیت بانک مو است.

عامل بعدی تکنیک و روش اجرای پیوند مو است.

این که کدام روش پیوند مو برای شما مناسب است به شرایط و ویژگی های بدن شما و تشخیص پزشک بستگی دارد.

اگر ریزش مو وسیع باشد و بخواهید وسط سر هم مو بکارید، طبیعتا فرایند کاشت مو بیشتر طول می کشد و ممکن است در یک جلسه همه ی نواحی سر پوشش داده نشوند.

در این موارد معمولا پزشک تکنیک های متنوع کاشت را با هم ترکیب می کند تا بتواند از حداکثر ظرفیت بانک مو استفاده کند.

اگر می خواهید در وسط سر شما مانند دیگر قسمت های سر موهای طبیعی کاشته شود، احتمالا مجبور خواهید شد از ترکیب دو تکنیک FUT و FUE استفاده کنید.

ابتدا پزشک با تکنیک FUT شروع می کند چرا که این تکنیک اجازه می دهد که فولیکول ها تنها از یک قسمت مشخص از بانک مو برداشته شوند و دیگر نواحی بانک مو دست خورده باقی بمانند.

سپس وقتی دیگر بانک مو در آن ناحیه ی به خصوص، امکان برداشت فولیکول نداشت، پزشک به روش FUE روی می آورد و از باقی مانده ی ظرفیت بانک مو برای تکمیل کاشت استفاده می کند.

نکته ای که باید در این خصوص بدانید این است که به طور طبیعی، قسمت وسط سر نسبت به دیگر قسمت های سر کم پشت تر است.

این موضوع ربطی به ریزش مو ندارد و حتی افرادی که دچار ریزش نیستند هم در این ناحیه از تراکم مو های کمتری برخوردار هستند و می شود از بین مو ها در این قسمت کف سر راه مشاهده کرد.

بنابراین از آن جایی که هدف از کاشت مو این است که مو ها به شکل کاملا طبیعی رشد کنند و ظاهر فرد طوری به نظر برسد که انگار هرگز دچار ریزش و طاسی نبوده است، کاشت در ناحیه ی وسط سر نیز نباید با تراکم بالا صورت بگیرد.

این امر باعث می شود تا مو های کاشته شده صد درصد طبیعی جلوه کنند.

پس اگر قصد کاشت و پیوند مو در وسط سر را دارید، نباید انتظار داشته باشید که در وسط سر مانند قسمت جلویی سر تراکم ایجاد شود و پوست سر به هیچ وجه مشخص نباشد.

چرا که اگر این گونه باشد،‌ ظاهر مو های شما شبیه به کلاه گیس خواهد بود و مصنوعی به نظر می رسد.

اگر در سنین جوانی و به خصوص قبل از سی سالگی هستید، برای کاشت مو وسط سر باید بسیار با احتیاط عمل کنید.

چرا که در این سنین هنوز الگوی کامل ریزش مو ادامه دارد و این احتمال وجود دارد که تا چند سال آینده نواحی تحت تاثیر ریزش پیشروی کنند و بخش بزرگتری از سر دچار طاسی شود.

بنابراین باید با دکتر کاشت مو خود مشورت کنید و او تشخیص دهد که آیا اگر در سن کنونی خود کاشت و پیوند طبیعی مو را انجام دهید، در آینده دیگر نیازی به تکرار کاشت خواهید داشت یا نه.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
دیدگاه
نام *
ایمیل *
وب‌سایت

تشکر برای مطالب خوبتون.

.

.

ببخشید من دیروز پلاسما جت انجام دادم بلافاصله بعدش گفتن پماد.

.

.

سلام دوست من خوشحالیم از اینکه مطلب برای شما کاربر گرانقدر م.

.

.

عالی بود جوابمو کامل گرفتم ممنونم.

.

.

سلام دوست من خوشحالیم که از مطلب ما راضی بودین جهت دریافت مش.

.

.

خط ویژه: 02148679 همراه: 09052106009 تهران – ضلع شمالی مترو صادقیه – خ ولیعصر – خ طاهریان – پ 58

ادامه پاسخ به چند سوال پر تکرار:

آیا می توانم موهایم را بعد از کاشت لمس کنم؟
به مدت دو یا سه روز پس از جراحی، حتی به آرامی به پیوندهای خود دست نزنید و حداقل به مدت پنج روز از برخورد مستقیم آب به ناحیه گیرنده خودداری کنید. با رقیق کردن شامپو در یک فنجان پلاستیکی و به آرامی اجازه دادن به شامپوی آبکی روی محل جراحی، ناحیه پیوند را تمیز کنید. به همین ترتیب آبکشی کنید.

چگونه می توانم بعد از کاشت مو بخوابم؟
پس از کاشت مو، باید به پشت و رو به بالا بخوابید. شما در حالی که سر خود را روی یک بالش گردن می خوابید تا سر خود را در وضعیت صحیح بالا نگه دارید. از چرخیدن و چرخاندن یا خوابیدن روی شکم خودداری کنید.
برای مشاوره رایگان و کاشت مو کف سر با کلینیک تخصصی کاشت مو بیرانوند با شماره 09120086192 تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *