کاشت مو با دستگاه

با ما باشید تا در مورد کاشت مو با دستگاه ، بیشتر بدانید.
داشتن چهره مناسب یکی از موثر ترین آیتم هایی هست که در برخورد اول با هر شخص، میتوانیم به صورت نسبی از درون آنها آگاه و انرژی دریافت نماییم. به صورت کلی چهره دارای بیشترین وزن اثر زیبایی شناختی یک انسان است و داشتن مو میتواند زیبایی صورت و مجموعه اعضا در کنار هم را به صورت خیلی جدی انسان را زیباتر کند. از این رو ما در کلینیک تخصصی کاشت مو و کاشت ریش و کاشت سیبیل بیرانوند، بر این آمده ایم تا با دارا بودن یک تیم تخصصی کامل و کادری مجرب همراه دستگاه و تکنولوژی های مدرن این نیاز زیبایی را برای شما مردم عزیز کشورمان فراهم نماییم. برای کسب مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید تا مشاوران و کارشناسان ما شما را در انتخاب بهترین روش راهنمایی نمایند.
کلینیک تخصصی کاشت مو بیرانوند به صورت ویژه با قیمت مناسب و شرایط اقساطی در کنار شما میباشد.
کاشت مو یا کاشت مو با دستگاه روشی است که در آن جراح پلاستیک یا پوست موها را به ناحیه طاس سر منتقل می کند. جراح معمولاً موها را از پشت یا کنار سر به جلو یا بالای سر حرکت می دهد.
کاشت مو معمولاً در مطب با بی حسی موضعی انجام می شود.
الگوی طاسی مسئول اکثر ریزش مو است. این به ژنتیک باز می گردد. موارد باقی مانده ناشی از عوامل مختلفی است، از جمله:
رژیم غذایی
فشار
بیماری
عدم تعادل هورمونی
داروها
کاشت مو چقدر طول می کشد؟
به طور کلی کاشت مو برای تمام عمر شما دوام خواهد داشت. آنها به گونه ای طراحی شده اند که دائمی باشند و به ندرت مردم به انجام آنها نیاز دارند. بلافاصله پس از تکمیل کاشت مو توسط پزشک، می توانید شکل خط موی جدید و بهتر خود را ببینید.
کاشت مو چقدر دائمی است؟
حرکت فولیکول های مو دائمی است. هیچ راهی برای بازگرداندن آنها به موقعیت قبلی وجود ندارد. اما مانند بقیه فولیکول‌های مو، فولیکول‌های پیوند شده طول عمر دارند. در برخی مواقع، آنها ممکن است به تدریج تولید مو را به همان اندازه که قبلا انجام می دادند متوقف کنند.

در هر کاری استفاده از سیستم‌های رباتیکی و کاهش دخالت انسان می‌تواند باعث افزایش دقت و سرعت کار شود و در نتیجه آن تاثیرات مثبتی بگذارد.

به همین دلیل متخصصان و محققان کاشت مو نیز تلاش کرده‌اند که دستگاه‌های جدید و اتوماتیک برای این کار بسازند که به روند کاشت مو سرعت ببخشد و بر روی نتایج آن تاثیرات مثبتی بگذارد.

کاشت مو با دستگاه آرتاس (ARTAS) حاصل این تلاش‌ها بوده است؛ با ما همراه باشید تا در خصوص این روش نوین کاشت مو توضیحات بیشتری ارائه دهیم.

سیستم ربایتک آرتاس یا ARTAS یکی از جدیدترین و خاص‌ترین تکنیک‌های کاشت مو است که در آن واحدهای فولیکولی و گرافت‌های مو با دقت فراوان برداشت می‌شوند؛ به همین دلیل احتمال آسیب رسیدن به گرافت‌ها بسیار کم خواهد بود.

این ربات که از سال 2011 برای انجام عمل پیوند مو استفاده می‌شود، کاملا مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکاست.

متاسفانه با توجه به شرایط تحریم این دستگاه هنوز وارد ایران نشده است و هیچ‌یک از کلینیک‌ها کاشت مو با آرتاس را ارائه نمی‌دهند پس هوشیار باشید و اگر کلینیکی پیدا کردید که نام این دستگاه را در تبلیغات خود برده بود، به اعتبار آن شک کنید.

این روش یکی از روش‌های کم تهاجمی برای کاشت مو است که می‌تواند برای خانم‌ها و آقایان استفاده شود.

ربات‌های هوشمند مورداستفاده در این روش می‌توانند واحدهای فولیکولی را به‌صورت دانه‌دانه و با دقت بسیار زیادی خارج کنند تا بدون هیچ‌گونه آسیبی در محل کاشت قرار بگیرند.

با استفاده از این روش جای هیچ زخمی در محل برداشت باقی نخواهد ماند و البته نیازی نیست نگران درد ناشی از جراحی هم باشید.

از آنجایی که در این روش کاشت مو بدون دخالت انسان و به‌صورت کاملا اتوماتیک انجام می‌شود، سرعت و دقت آن بسیار بالاست.

همچنین استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته که متناسب با شرایط هر فرد برنامه‌ریزی شده‌اند باعث می‌شود که نتایج کاشت مو در نهایت کاملا مطلوب و مناسب باشد.

با این روش دیگر گرافت‌های مو آسیب نمی‌بینند و به همین دلیل بخش زیادی از گرافت‌های کاشته شده به مرحله رشد خواهند رسید.

می‌توان گفت که کاشت مو با این دستگاه یکی از بی‌دردسرترین روش‌های کاشت مو به شمار می‌رود.

چراکه ازنظر الگوی ریزش یا جنسیت محدودیت خاصی وجود ندارد و بخش زیادی از متقاضیان کاشت مو می‌توانند سراغ این روش بروند.

علاوه بر این می‌توان مزایای دیگری نیز برای این دستگاه برشمرد که عبارت‌اند از:

اگرچه در روش‌های مختلف کاشت مو مانند روش SUT و… از دستگاه‌های مختلف استفاده می‌شود؛ اما این دستگاه‌ها به طور کامل اتوماتیک نیستند و در همه این روش‌ها نیاز به دخالت مستقیم پزشک دارد.

با توجه به اینکه عمل کاشت مو فرایندی طولانی است، این موضوع ممکن است باعث خستگی متقاضی و به‌خصوص پزشک شود و دقت کار را کاهش دهد.

نکته دیگر اینکه خطاهای انسانی حین کاشت ممکن است به گرافت‌های برداشت شده آسیب برساند و احتمال رشد آن‌ها را کاهش دهد.

درواقع اتوماتیک بودن این روش همه این مشکلات را حل خواهد کرد و فرایند کاشت مو را در زمانی کوتاه‌تر به اتمام می‌رساند.

اصلی‌ترین عیب این دستگاه برای متقاضیان ایرانی نبود آن در داخل کشور است؛ اگر متقاضی کاشت با این دستگاه هستید لازم است که به یکی از کشورهایی که این دستگاه در آن وجود دارد سفر کنید.

در حال حاضر این دستگاه در هیچ کلینیکی در داخل کشور یافت نمی‌شود.

کاشت با دستگاه آرتاس معایب دیگری هم دارد که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم.

تهاجم کمتر و باقی نگذاشتن جای زخم مشخصه اصلی انجام عمل کاشت مو با دستگاه آرتاس است؛ این موضوع به دلیل استفاده از تکنیک FUE برای برداشت گرافت‌هاست.

این سیستم رباتیک به الگوریتم‌های هوش مصنوعی مجهز شده است و با استفاده از آن‌ها فولیکول‌های مناسب‌تر برای کاشت را شناسایی و برداشت می‌کند و سپس در ناحیه ریزش قرار می‌دهد.

در واقع می‌توان گفت که کاشت مو با این دستگاه در طول مراحل زیر انجام خواهد شد.

مثل هر روش کاشت موی دیگری لازم است که وضعیت سلامت متقاضی، مشخصات ناحیه اهدا و سایت گیرنده و شرایط پوست سر و موهای او به طور کامل بررسی شود تا بتوان بهترین روش کاشت مو را به او پیشنهاد داد.

در این مرحله پزشک همه چیز را برای متقاضی توضیح می‌دهد و توصیه‌های لازم برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب را به او ارائه می‌دهد.

در روز جراحی لازم است که ناحیه برداشت گرافت‌ها تراشیده شود تا بتوان آن‌ها را با کیفیت خوبی برداشت کرد.

با شروع مراحل جراحی سیستم تصویربرداری رایانه‌ای تصاویری دقیق و جزئی از ناحیه برداشت تهیه می‌کند تا پزشک بتواند دستگاه را به‌خوبی و با توجه به شرایط فردی هر متقاضی تنظیم کند.

بعد از آماده‌سازی ناحیه برداشت، کمی ماده بی‌حسی به آن تزریق می‌شود و سپس با ایجاد شکاف‌هایی بسیار ریز فرایند برداشت بدون دخالت پزشک و به‌صورت کاملا اتوماتیک انجام خواهد شد.

دستگاه آرتاس برای برداشت گرافت‌ها از سیستم بینایی استریوسکوپی استفاده می‌کند.

این سیستم می‌تواند گرافت‌های مو را تجزیه و تحلیل کند و بهترین گزینه را برگزیند.

استفاده از این فناوری گرافت‌های مو را کاملا سالم نگه می‌دارد و درنهایت نتایجی کاملا طبیعی با تراکم بالا ایجاد خواهد کرد.

در این مرحله فولیکول‌های جدا شده در شکاف‌های ایجاد شده در سایت گیرنده قرار داده می‌شوند.

این شکاف‌ها کاملا ریز هستند و با توجه به اینکه کل فرایند با استفاده از دستگاه انجام می‌شود همه گرافت‌ها سالم به مقصد می‌رسند.

یکی از نقاط ضعف اصلی دستگاه آرتاس (ARTAS) عدم امکان کاشت مو در ناحیه خط رویش است.

درواقع با استفاده از این دستگاه نمی‌توان در ناحیه تاج موها و جلوی مو گرافت‌ها را قرار داد و در این مرحله نیاز به دخالت یک پزشک ماهر و متخصص وجود دارد.

طراحی و کاشت خط رویش یکی از مهم‌ترین مراحل کاشت مو با هر روشی است؛ چراکه این بخش به منزله ویترین کاشت مو است و طبیعی بودن آن تاثیر زیادی در افزایش رضایت مشتریان می‌گذارد.

در کاشت مو با دستگاه آرتاس وظیفه طراحی این بخش و قرار دادن فولیکول‌ها در سایت کاشت بر عهده پزشک متخصص است.

او با استفاده از دانش و تجربه خود متناسب با آناتومی چهره فرد و درخواست او بهترین و طبیعی‌ترین خط رویش را طراحی می‌کند و گرافت‌هایی که به کمک دستگاه برداشت شده‌اند را در نواحی موردنظر قرار می‌دهد.

عمل کاشت مو با دستگاه ARTAS چیزی در حدود 4 تا 8 ساعت طول می‌کشد و بعد از آن نیازی به پانسمان یا بخیه زدن وجود ندارد.

عوارض بعد از این عمل بسیار ناچیز است و ظرف مدت چند روز به طور کامل برطرف می‌شوند.

متقاضیان کاشت مو با این روش یک یا دو روز بعد از عمل می‌توانند به کارهای روزمره و عادی خود برگردند و بعد از مدتی از داشتن موهایی جذاب و دلربا لذت ببرند.

حدود 2 تا 3 هفته بعد از کاشت مو با دستگاه آرتاس رشد موها آغاز می‌شود؛ اما این رشد موقتی است و بعد از گذشت چند هفته همه موها می‌ریزند.

نیازی نیست از بابت این موضوع نگران باشید؛ چراکه بعد از 3 ماه موهای واقعی خود را نشان می‌دهند.

در بسیاری از افراد 6 تا 9 ماه بعد از کاشت موهای کاشته شده به طور کامل رشد می‌کنند و نتایج کاشت تثبیت می‌شود.

البته در بعضی افراد ممکن است رشد موها تا 1 سال نیز طول بکشد و درنهایت فرد به نتایج دلخواه خود برسد.

کاشت مو با این دستگاه هم برای خانم‌ها و هم آقایان کاملا مناسب است و می‌تواند باعث از بین بردن ناحیه طاسی شود.

همچنین افرادی که نمی‌توانند مدتی طولانی از کار خود مرخصی بگیرند و استراحت کنند می‌توانند برای کاشت به سراغ این روش بروند؛ چراکه دوران نقاهت آن بسیار کوتاه است.

نکته مثبت اینکه بعد از کاشت با این روش نیازی به طی کردن دوران استراحت ندارید و بلافاصله می‌توانید به انجام فعالیت‌های روزمره خود حتی فعالیت‌های ورزشی سنگین برسیدد.

کاشت مو با این روش برای افرادی که به دلیل بیماری یا شیمی‌درمانی موهای خود را از دست داده‌اند مناسب نیست؛ چراکه با عود دوباره بیماری یا شروع مراحل شیمی‌درمانی امکان ریزش موها وجود دارد.

افرادی که ریزش موی بسیار گسترده و ادامه‌دار دارند نمی‌توانند از این روش برای کاشت استفاده کنند؛ چراکه در این روش نیاز به بانک موی قوی است و دستگاه نمی‌تواند برداشت فولیکول را از بانک موی ضعیف انجام دهد.

توصیه می‌شود که متقاضیان با پوست و موی روش حتما قبل از عمل موهایشان را به طور کامل رنگ کنند؛ چراکه دستگاه نمی‌تواند تارهای موی سفید و روشن را تشخیص دهد.

مثل بسیاری از روش‌های دیگر کاشت لازم است که موها به طور کامل تراشیده شوند تا دستگاه بتواند با نفوذ به عمق مناسب فولیکول‌ها را برداشت کند.

با توجه به اینکه تکنیک برداشت فولیکول‌ها در این روش شبیه به روش FUE است، عوارض آن نیز کاملا شبیه به همین روش هستند.

جای زخم‌های ریز، تورم و التهاب جزئی تا چند روز بعد از عمل طبیعی است و خیلی زود برطرف می‌شود.

این دوران بسیار کوتاه است و بسیاری از متقاضیان 1 یا 2 روز بعد از کاشت می‌توانند به فعالیت‌های روزمره خود برگردند.

بعد از مدت یک هفته نیز موهای ناحیه اهدا شروع به رشد می‌کنند و نتایج ظرف 6 تا 9 ماه به طور کامل تثبیت می‌شود.

بسیاری از پزشکان کاشت مو را یک راهکار دائمی برای درمان ریزش موها می‌دانند؛ چراکه گرافت‌های برداشت شده در این روش از مقاوم‌ترین گرافت‌ها هستند و به این سادگی‌ها نمی‌ریزند.

کاشت مو با آرتاس نیز از این قاعده مستثنا نیست و می‌توان انتظار داشت که نتایج آن تا آخر عمر باقی بمانند.

همان‌طور که در طول مقاله اشاره کردیم این دستگاه وارد ایران نشده است و هیچ‌یک از کلینیک‌های ایرانی خدمات کاشت مو با دستگاه آرتاس را ارائه نمی‌دهند.

اگر در تبلیغات یکی از کلینیک‌ها نام این دستگاه به چشمتان خورد بهتر است به سراغ گزینه‌های دیگری بروید که از اعتبار آن‌ها مطمئن هستید.

در مجموعه کلینیک‌های رویان بیوتی کاشت مو با استفاده از جدیدترین روش‌های روز دنیا انجام می‌شود.

این مجموعه بهترین پزشکان را در اختیار دارد که با استفاده از تکنیک‌های متفاوت متناسب با شرایط هر متقاضی کاشت مو را برای او انجام می‌دهند تا به نتایج دلخواه خود برسد.

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با بهترین کارشناسان رویان سلامت
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
دیدگاه *
نام
ایمیل
وب‌ سایت
ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

سلام و وقت بخیر هنگام استفاده از ماینوکسیدیل در ماه اول دچار.

.

.

سلام و وقت بخیر خیر.

حتما باید از عینک یا چشم بند استفاده کن.

.

.

سلام و وقت بخیر خیر نگران نباشید.

.

.

.

سلام و وقت بخیر برند بوتاکسی که تزریق کردید چی بود ؟.

.

.

سلام و وقت بخیر ۲۴ ساعت بعد از تزریق.

.

.

.

مجموعه کلینیک های تخصصی پوست و مو و زیبایی رویان  سلامت با چندین مرکز بزرگ و مجهز در کشور عزیزمان ایران و ارائه خدمات بین المللی در کشورهای همسایه (عمان، عراق، اقلیم کردستان و …) با بهره گیری از علم روز و پیشرفته ترین تجهیرات پزشکی مورد تایید FDA آمریکا و CE اروپا و کادر متخصص و مجرب با مشاوره رایگان ۲۴ ساعته در خدمت شما سروران عزیز می باشد.

تلفن (خط ویژه) : 41936-021 تلفن (خط مستقیم) : 22885890 -021 مشاور کاشت مو : 09190125460 مشاور کاشت مو : 09199211092 مشاور زیبایی : 09035541936
آدرس : قیطریه، تقاطع قیطریه و بلوار اندرزگو، کوچه کیارنگ، انتهای کوچه خسروی جنوبی، پلاک 25

آیا ارزش کاشت مو را دارد؟
جراحی کاشت مو یا کاشت مو با دستگاه ممکن است گزینه خوبی برای افرادی باشد که نازک شدن مو و ریزش مو دارند. ممکن است راه حلی دائمی برای نازک شدن مو نباشد، اما برای بسیاری از افراد می تواند به بازگرداندن پری مو و اعتماد به نفس کمک کند.
آیا کاشت مو دردناک است؟
در حالی که FUE و FUT نباید در طول عمل باعث ایجاد دردی شوند، مناطقی از پوست سر که تحت درمان قرار گرفته اند احتمالاً پس از اتمام جراحی حساس خواهند شد.
کدام سن برای کاشت مو مناسب است؟
اگرچه کاشت مو برای افراد بالای 18 سال قابل انجام است، اما توصیه می شود که تا سن 25 سالگی پیوند مو انجام نشود. مردان جوان ممکن است بهترین نامزد نباشند، زیرا ممکن است الگوی ریزش موی آنها هنوز به طور کامل مشخص نشده باشد.
آیا پس از کاشت مو هنوز هم می توانید کچل شوید؟
به طور کلی، بیمار پس از جراحی کاشت مو نمی تواند دوباره طاسی الگو را تجربه کند. این به دلیل ماهیت فولیکول‌های موی برداشت‌شده است که احتمال ریزش آن‌ها از پشت و کناره‌های سر کم است. با این حال، این امکان وجود دارد که موهای کاشته شده به مرور زمان نازک شوند.
چگونه کاشت مو را پنهان کنم؟
محبوب ترین کانسیلرهای ریزش مو Toppik و DermMatch هستند. در این محصولات ظاهر تراکم را بهبود می بخشند و می توانند ریزش مو را پنهان کنند. Toppik یک فیبر مو با بار مغناطیسی است که به فولیکول های نازک مو متصل می شود و باعث می شود فولیکول مو بلندتر و پرتر به نظر برسد.
برای مشاوره رایگان و کاشت مو با دستگاه با کلینیک تخصصی کاشت مو بیرانوند با شماره 09120086192 تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *